Haber aboneliği

Kediler Eşyaları Neden Tırmalar?

2015-07-18 22:52:49 0 Yazan: Pet Bayi Okunma sayısı: 222
Kediler Eşyaları Neden Tırmalar?

Kedilerin tırnakları sürekli uzar

Kedilerin tırnakları da aynı bizlerinki gibi sürekli uzar. Kediler doğada çok fazla tırmandıkları için tırnakları bu tırmanmalar esnasında tırnakları törpülenerek hem kısalır hem de sivrileşir. Evden dışarıya çıkamayan kediler ise bu ihtiyaçlarını tırmanarak karşılayamadıkları için mecburen mobilyalara yönelirler.

Koku bırakırlar

Kediler eşyaları neden tırmalar sorusuna verilen yanıt genellikle yukarıda anlattığımız tırnaklarını törpülemedir. Oysaki kediler sadece tırnaklarını törpülemek için değil patilerinin altında bulunan salgı bezlerinden salgıladıkları özel bir kokuyu alanlarını belirlemek için eşyalara bırakmak isterler ve eşyaları, mobilyaları tırmalamalarının bir sebebi de budur.

Kaslarını gererler

Kedilerin eşyaları tırmalamasının yine gözden kaçan bir nedeni de bu hayvanların egzersize, kaslarını çalıştırmaya gereksinim duymalarıdır. Kediler mobilyaları, eşyaları tırmalarken aynı zamanda kol akslarını gerer yani çalıştırırlar ki bu da kediler için vazgeçilmez bir harekettir.

Ne yapmalı?

Artık kedilerin eşyaları neden tırmaladıklarını ve bunun sağlıkları için gerekli olduğunu biliyorsunuz. Bu nedenle kediniz eşyaları tırmaladığı zaman ona kızmak yerine ona bu ihtiyacını karşılamasını sağlayacak tırmanma ve tırmalama tahtaları almanız çok daha yerinde bir hareket olur.

İlgili yazılar

Yorumlar

Yorum Yaz

Powered By Pet Bayi - Toptan Pet Ürünleri Satışı - © 2017

İletişim Formu

Mağaza Bilgilerimiz

Çaybaşı Mh. 1343 Sk.
Aycan Apt. No: 21/D
Muratpaşa / ANTALYA

(+90)546 - 537 28 62

08:30 - 18:30